Boy 13

Co je to konfigurace obecně?

Když si dám SIM kartu např. od T-mobile a od něho by mi přišel konfigurační zpráva (internet a mms) tak co se stane? A co když do toho samého telefonu dám SIM kartu potom od o2 a přijde mi konfigurační zpráva (pouze mms) tak co ten internet? To mi bude ztrhávat peníze, když to bude nakonfigurované? Prostě takhle, když si dám do toho samého telefonu novou SIM kartu a přijde nová konfigurační zpráva, tak tamty nastavení budou pořád nastaveny dál? Např. ten internet. Díky

Nejlepší odpověď
Alesh

Jedním slovem je to nastavení. Prostě, aby ti vše šlapalo na tvém zařízení tak jak má, musí se to zařízení nakonfigurovat. Což se právě u těchto mobilních služeb často dělá pomocí různých SMS apod. Takže se toho nemusíš bát. Pokud si s tím nevíš rady, zajdi na prodejnu nebo zavolej na podporu.

konfigurace (software) – nastavení a/nebo parametrizace software (a hardware), ukládané nastavení (na disk)

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Konfigurace

Další odpovědi
aliendrone

Konfigurace je STRAŠLIVÁ (doživotní a ohromné jizvy na tváři působící) nemoc. Naprosto neléčitelná, nikoliv však smrtící. Přenáší se vzduchem i elektronickou poštou (obecně internetem!), takže pokud jen zahlédneš či uslyšíš to slovo, OKAMŽITĚ „dej ruce pryč“ a PRCHEJ JAK O ŽIVOT! :D :D :D

Věř mi, bude to tak pro tebe i tvé okolí MNOHEM LEPŠÍ! ;) :D :D

Edison

Aliendrone, bacha!!! Ve stejném smyslu jsem odpověděl i já!!! A hle, kde je moje odpověď!! Teď jsem zvědav, jestli te ukáže, jestli jde o osobní věc, nebo jestli ty odpovědi jsou opravdu tak špatné!

aliendrone

Edison>>> Fakt? No já s tím víceméně počítám, že mazálkovi s nulovým smyslem pro humor udělám dobře. ;) :)

Ale co už, vždyť na tom svět nestojí – venkoncem když si někdo takový zaškodí ZDE (a tím se mu ULEVÍ), tak už nebude mít takovou potřebu škodit JINDE (předpokládám)! Tudíž mohu s klidem a čistým svědomím prohlásit, že i aliendrone dělá svět LEPŠÍM a nemusím se u toho jako obvykle červenat a dívat stranou. ;) :D :D

A to se VYPLATÍ, jak by řekl Horst! ;) :)

Edison

Aleshi, se divím, že se ti chce mu odpovídat. Stejně z toho pochopí tak každý dvacátý slovo. Možná… A pak vyplodí pro jistotu mraky dalších, rádoby odborných otázek, které nemůže položit jinak, než kopírováním náhodných textů z internetu. A nakonec sám nechápe, na co se vlastně ptá… Postupně aby mu tu člověk vypsal kompletně učivo od základní školy po vysokoškolské články k dané problematice. Nevšiml sis, Aleshi, že přeskakuje v tématu mezi úrovněmi znalostí, když mu dáš jednoduchou odpověď, odpovídající jeho mentální vyspělosti, tak se začne ptát na podstatu hmoty a energie, a když mu naznačíš nějaký základy z tohodle, tak začně otravovat s fyzikou 5. trídy základní školy, protože to nemůže pochopit.

Edison

Abych nezapoměl… když mu to vysvětlíš jednou a náhodou ta odpověď platí obecně, pak narazí na věc z úplně jiného oboru, ale protože si pro jistotuani nic nepamatuje, začne se opakovaně nípat v tom, co mu bylo již několikrát vysvětleno. Očekávej, že se za chvli zeptá, jak funguje mobil. Bez ohledu na to, že to tu je celkem nedávno snad srozumitelně vysvětleno a že jednoduché popisy najde taky všude… chodí sem se ptát spíš, než by se zeptal rodičů, nebo ve škole… A jestli ho s těmi otázkami rodiče vyhoděj… tak je nějaký problém, ale ten by neměl být řešen tady.

Alesh

Já nevím, co řešíš?! Nechceš odpovídat, neodpovídej. Ptal se, odpovím, když s myslím, že můžu pomoct.
Hele, neměl jsi tu dřív jinej nick? 😉

Edison

Ne. Od samého začátku mám týž. Mimochodem… Kdyby sis prošel jeho odtázky zjistíš, že kdyby použil to, v co doufám, že má mezi ušima, tak by se takhle hloupě neptal a dávno by odpověď znal. V zásadě na to má poměrně nedávno odpověď u jiné své otázky, jenže on je prostě ignoruje. A opakovat něco milionkrát… házet prely sviním, nebo hrách na zeď… víš… 1. to jednou každého omrzí. 2. už mám celkem vyvinutý smysl pro to poznat celkem rychle, „je to marný, je to marný, je to marný…“ Přes to se snažím odpovídat… ale prostě všechno má svý meze… Pak to tu nemá vypadat, jako ve zvláštní škole. Míásto srandy a dobrých otázek s odpověďmi jen babrání se s nesmyslama.