Altair-AC

Co je to klinická excese?

je to v jedné písni.Já totiž nemohu najít slovo excese,jen exces …Děkuji

Odpovědi
Kepler

Je to jen výmysl nějakého schizofrenního textaře. Klinický označuje obraz nemoci jak se jeví lékaři u nemocného, Slovo excese opravdu neexistuje, leda jako exces v množném čísle. Zřejmě tento tvar slova textař asi použil, aby to nějak skloubil s rytmem hudby (pokud oprvdu o hudbu šlo).Exces >> výstřelek, výstřednost, nestřídmost; výtržnost https://slovnik-cizich-slov.abz.cz/web­.php/hledat?ci­zi_slovo=exces&typ_hle­dani=prefix

ivzez

Zdaleka ne všechny texty písní mají smysl…