HerbiG

Co je to kleptomanie????

myslim ze zavislost na kradeni,ale nevim to jiste …

Nejlepší odpověď
dudu

Chorobné nutkání brát cizí věci, postihuje jedince např. v supermarketech, ale bohužel poslední dobou často i vysoce postavené občany a to při různých příležitostech. Ti dříve jmenovaní za svoje konání nemohou – jsou nemocni.

Další odpovědi
annas

Kleptomanie = chorobný stav krást. Kleptoman za svůj stav nemůže, protože jde o chorobu.

Retko

kleptomanie [-ny-], -e ž <ř> chorobný sklon krást

Zdroj: SSČ

panenka

je to chorobný sklon k drobným krádežím

vecernice

Ještě musím dodat,že se to špatně prokazuje,a spoustu lidí se na tuto nemoc jen vymlouvá.