Jose1f

Co je to „kensingtonský zámek“ a k čemu slouží?

Na mém počítači – notebooku je po straně vlevo malý obdélníkový otvor a v manuálu je napsáno, že je to „kensingtonký zámek.“ Vedle tohoto otvoru jsou jako obrázková nápověda vylisovány dva spojené články řetězu. Co to je a na co to mohu použít?

Nejlepší odpověď
anonym

Kensingtonský zámek je zařízení sloužící k zabezpečení systému umístěného na
veřejném místě. Uzamykací zařízení je třeba zakoupit samostatně.

Zdroj: internet

Další odpovědi
Drap

Zařízení na elektronice proti krádeži a zneužití. Mají to i některé kabely.

Děda Louda

To slouží jako mechanická ochrana proti přemístění, odcizení. Funguje to úplně stejně jako třeba řetěz se zámkem na jízdní kolo. Tedy to, co popisuješ by mělo být mechanicky odolné místo k protažení zabezpečovacího řetízku nebo lanka sloužícího k trvalému zajištění proti krádeži apod.