Rokio

Co je to karabáč? Není to nějaká hračka?

Když se řekne karabáč, co se vám vybaví? Je to věc na hraní, či je to nebezpečná zbraň? K čemu se využívá?

Mohli byste mi prosím popsat, jak se karabáč používá a jak byste ho využili?

Nejlepší odpověď
annas

„karabáč, -e m <tur> bič (z řemínků) na kratším držadle: k. na psa důtky; stát nad někým s karabáčem, přen. přísně na někoho dozírat, popohánět ho “

http://priruc­ka.ujc.cas.cz/?slo­vo=karab%C3%A1%C4­%8D

V odkazu jsou různé druhy karabáčů.
https://www.go­ogle.cz/search?q=bič+ka­rabáč&client=fi­refox-b&source=lnms&tbm­=isch&sa=X&ved=­0ahUKEwii2KWUp-jTAhUiOpoKHXGyC­n0Q_AUICygC&biw=1090&b­ih=866

Někde se velikonoční pomlázce říká karabáč.
Hodně se používal při robotě zemědělských nádelníků v době feudalismu. Tzv. drábi poháněli nevolníky k větší pilnosti.
Je to také jedna ze sexuálních pomůcek,, např. u sadomasochistů.

Další odpovědi
brillant

http://cs.lmgtfy­.com/?q=karab%C3%A1%C4­%8D

Kepler

Není to ani zbraň, ani hračka. Původně to byl dost drsný donucovací prostředek. Ve Slezsku má význam jako pomlázka.
SSČ:
karabáč – bič složený z řemínků na kratším držadle, důtky: karabáč na psa
♦ stát nad někým s karabáčem expr. přísně na někoho dozírat, popohánět

Klaproth

Ano, je to věc na hraní. Navštiv příslušný salon a hodná paní domina si s tebou pomocí karabáče pohraje.

Jiří Bohumil

Donucovací prostředek. Kdysi k práci, dnes k lepšímu prožití (některých jedinců) v sexu. Dnes bych ho použil-využil, pokud bych se dostal do parlamentu, nebo do senátu. Abych je taky donutil k nějaké přínosné a bohulibé činnosti. 🙂