autacek

Co je to kampaň „meetoo“, v překladu „játaké“?

Znamená to zjednodušeně „já také neváhala polevit z dobrých mravů a pro vidinu a dosažení kariéry jsem byla ochotna použít veškeré zbraně i své ženské přednosti, klidně i roztáhnout nohy a s vlivným člověkem se vyspat? A teď, když tento čin vedl k vysněnému cíli, si po dvaceti, třiceti letech vzpomenu, že jsem to vlastně nechtěla?“

Neměla by je fackovat spíš hanba? Přijde Vám to normální a nemyslíte, že takhle funguje od jakživa celý svět? Že ženy svým pohlavním orgánem ovládají muže, jen si to, jakou mají výhodu a moc, nepřipouštějí?

Nejlepší odpověď
klumprt

Hlavně by se neměla kampaň zaměřovat tolik do minulosti (a mj. ničit životy postarších pánů kvůli skutkům, které se staly v úplně jiné společenské morální atmosféře – v 80. letech byly docela jiné normy slušného chování, doznívala sexuální revoluce z 60. let), ale do budoucnosti. Ženy by se měly dokázat bránit jak fyzicky (kasr, krav maga…) tak legálně (nebát se oznámit, že se staly obětí sexuálního útoku HNED a ne za 30 let).
Ty co podrží šéfovi kvůli kariéře, by měly držet hubu, protože akorát ztěžují život těm slušným, od kterých se pak ta povolnost bude taky očekávat.

Další odpovědi
Mc Merkurion

… již v bibli se praví: kdož bez viny. hoď kamenem … je to výsledek puritánské ameriky, která ještě před pár lety se nestyděla za nápis „pouze pro bílé“ a teď bude kázat o morálce … souhlasím, že je dosti zajímavé, si na to vzpomenout po letech (na druhou stranu, takovýto zážitek si člověk pamatuje celý život), až když je dotyčný bohatý a na vrcholu kariéry … v době kdy se tyto skutky staly, panovala ve společnosti jiná atmosféra a třeba homosexualita byla trestná >>> neměli by jít sedět i autoři těchto zákonů? …
… funguje to tak odjakživa, jen vzpomeňme na slavnou Mata Hari >>> neměli by jsme odsoudit Francii a Německo za zneužívání této ženy pro své účely? …

RyuzakiKate

Bohužel vyprasené feministky toho rády využívají, ale za obtěžování se považuje něco, co žena muži nedovolila, výslovně se ohradila a on přesto dále pokračoval. Lze pak dále polemizovat o tom, jestli maj změnit chování muži, anebo spíš výchova žen k většímu sebevědomí, aby se nebály dotyčnému jednu vrazit, či se učit základní sebeobraně. Doporučuji zhlédnout tento díl Máte slovo, kde se přesně tímto tématem zabývají: http://www.ces­katelevize.cz/po­rady/101755406­60-mate-slovo-s-m-jilkovou/21741103052­0027/

magorvkleci

Ženy to spíš zamlčují, zatímco ten, kdo si to nepřipouští, jsou muži… ale jinak si to myslím taky (#meetoo).

xxx3

To je zase blábol…shrnout celou škálu RŮZNORODÝCH případů do krátkého nenávistného komentáře, který to bez rozdílu shazuje…to dokáže pouze signor autacek. Na mou manželku před lety jeden postarší seriózní profesor zkusil zaútočit pod záminkou projednání nějaké pracovní záležitosti. A neplatí, že by se tím pokoušela něco získat. Byla celkem šokovaná a dost jí to pokazilo dojem z konference.
Jinak je celkem známo, že třeba velký počet znásilněných nic nehlásí kvůli tomu, že 1) většina sexuálních násilníků vůbec nejsou nějací úchyláci z parku, ale dobře známí lidi (kolegové, kamarádi, členové rodiny) 2) obávají se necitlivého postupu a bolestivého znovuoživování traumatu 3) v naší společnosti stále přetrvává naprosto úchylný a krutý postoj, který obětem neváhá naznačovat, že si za to vlastně můžou samy. Ať už se jedná o „vyzývavé“ oblečení, nebo jakýsi předpoklad, že když jde žena s někým na schůzku, tak to přece automaticky k něčemu vede. Úplně scestné avšak rozšířené jsou pak třeba machistické kydy o tom, že žena myslí ANO, i když říká NE. Myslím, že stojí za připomenutí případ Dr. Bartáka, který (toho času ve vězení) zneužil několik desítek dívek, kterým neváhal vyhrožovat a vydírat je. Také se začaly postupně hlásit, až když byl bezpečně za katrem. Ale třeba to všechny „vlastně chtěly“ a měla by je hanba fackovat, že?