zjentek

co je to (jsou to) hašle?

tak jako mladí pražáci prý jedou bomby, tak mladí prajzáci prý jedou hašle ..co to sakra je?

Nejlepší odpověď
annas

Užívá se i v Lošticích – Čenu se říká hašle – vysvětlení v textu. Možná je i jiná možnost.

Už večer před trhem mu starostlivá manželka s tovaryšem všechny ty zvonivé, krásně červené a sivé hrnce mísy na mléko (hašle), dvouuché mísy na zadělávání (vailinky) i formy na pečivo (benešníky) pečlivě na voze uložila do rozestřených otepí slámy a důkladně opatřila, aby se nic nerozbilo a všechno na jarmarku prodalo.

Výraz pochází z " města to v zemi prajzské" – uvádí se Hlučínsko. Užívá se možná i někde jinde.

http://majovy­honzik.wordpres­s.com/2010/09­/26/lostice-hastrman-a-raj-hrnicku/