Naty777

Co je to Joulův zákon? (Lenzův)

Ahoj, nechápu co je to Joulův zákon někde se používá i Lenzův zákon. Vysvětlíte mi to prosím? Ale prosím vás o to aby jste mi to vysvětlili tak jako člověku co nechápe fyziku. Protože z fyziky jsem mívala 3. Prosím :)

Odpovědi
anonym

Nechápu, co je ti na tom nejasného… 😉
Q = U . I . t (kde Q je teplo, U napětí, I proud a t čas)
Možná ti pomůže praktický příklad – třeba rychlovarná konvice je typická aplikace – odporová spirála (drát) je připojena na napětí 230 V, teče jí proud (podle odporu), např. 9 A (uvažuju příkon konvice cca 2 kW) – a za čas t přivede „Joulovo teplo“ nalitou vodu k varu.
😉

marci1

Teplo, které vzniká při průchodu stejnosměrného ustáleného proudu vodičem, je přímo úměrné součinu proudu, napětí a doby,po kterou proud prochází.

mosoj

To si myslíš že pár větami to pochopíš ?

http://www.you­tube.com/watch?v=4ic­D31ONP5c