Avatar uživatele
Drap

Co je to jojoba a k čemu se využívá?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? kropitko, Kerberus, johana 56, breja před 4092 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
kropitko

Jojobu (vyslov ho-ho-ba), známou jako "pouštní ořech", používali po stovky let indiáni z kmene Apačů v poušti Sonoran na jihozápadě Spojených států a severu Mexika.

Američtí indiáni dnes používají semínka této rostliny v podstatě stejným způsobem jako jejich předci - jako lék a jídlo pro sebe i dobytek. Olej zjemňuje a dodává sílu vlasům. Z pražených semen se vyrábí zvláštní horký nápoj.

Zdroj: http://www.velkaepocha.sk/inde x2.php?option=com_content&task =emailform&id=1214

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
annas

Právě včera jsem dojedla sušené jojobové plody,které jsou velké asi jako dubový žalud. Plody obsahují estery mastných kyselin a alkoholů. Dále volné kyseliny (eicosenová, docosenová, gadolenová), alkoholy (eicosenol, docosenol, hexacosanol) a bílkoviny (simmondsidy).

Plody pomáhají proti nespavosti, stresu,dodávají minerály,působí na slinivku a na zažívání apod.

Olej, i když nejde v pravém smyslu o olej, ale vlastně není olej, ale lineární ester.
Dávní lidé používali jojobový olej na zranění a odřeniny a zjistili také, že dokáže vyhladit jizvy a omladit vrásčitou kůži. Kůže ztrácí svou pružnost následkem nadměrného vystavení slunečnímu záření a stárnutí. Látky nalezené v jojobě omezují známky stárnutí, zvyšují pružnost kůže, vyhlazují vrásky a dodávají jí mladší vzhled. Jojobový olej je bez zápachu a okamžitě se vstřebává do kůže. Nezanechává tedy po nanesení mastný povlak. Je totiž velmi podobný mastnotě, která je obsažena v naší kůži. Plody pak vnitře i jako krmivo pro dobytek.

Protože jojoba vyrovnává pH kůže, pomáhá při drobných kožníh vadách, jako je akné, spáleniny, popraskaná kůže, opruzeniny, slabé nehty a jizvy.

Po nanesení na pokožku hlavy odstraňuje mastnotu a nečistoty z vlasových váčků, odstraňuje lupy a zvláčňuje suchou kůži.

Část vlastní zk., část ze zdroje

Zdroj: http://webcache.googleusercont ent.com/search?q=cache:bk5XtC5 n7LoJ:www.velkaepocha.sk/20060 9291214/Jojoba-poustni-orech.h tml+Jojoba&cd=7&hl=cs&ct=clnk& gl=cz&source=www.google.cz

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dědapetr

Jojoba je rostlina a vyrábí se z ní olej.http://en.wikipedia.org/…

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Volný čas a hobby