co je to islám ?

Co je to islám,jmenuj některé státy Afriky kde se provozuje.

Odpovědi
Nuk nuk

Islám je monoteistické náboženství, tedy takové, které vyznává, že existuje jen jeden Bůh. V islámu se tento bůh jmenuje Alláh.
Islám založil prorok Muhammad (Mohamed) v 7. století. Základem mu byl judaismus a křesťanství, ale Židé a křesťané podle něj zvěst překroutili a změnili.
Hlavní knihou islámu je Korán.

Islám je nejrozšířenější na Blízkém východě a v Africe, především na jejím severu, ale i v jiných oblastech. (tolik v kostce o islámu jako takovém).

Co se afrických zemí týče, pak islámské jsou tyto: Alžírsko, Egypt,Lybie, Maroko, Mauretánie, Senegal, Somálsko,Súdán.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Is­l%C3%A1m