Co je to IPTV?

Některé televize uvádějí, že ten a ten program není dostupný v zemském vysílání, ale na satelitu a IPTV. Takže to je můžu sledovat někde na internetu?

Nejlepší odpověď
Olaf

IPTV je zkratkou pro „televizi přes internetový protokol“ – to ale neznamená, že si ji pustíte na webových stránkách, k příjmu IPTV musíte mít většinou speciální IPTV set-top box (není to totéž co internetová televize/stre­aming/webcastin­g). Někdy je možné ji sledovat např. i přes program VLC. IPTV nabízejí poskytovatelé internetu, hlavně FTTx/ETTH, kteří nabízejí optické nebo ethernetové přípojky (optické vlákno je dovedeno třeba do budovy, ale po budově jsou rozmístěny ethernetové kabely). IPTV přes optiku má své velké výhody: operátor vám tam může pustit velice kvalitní signál, s „libovolně“ vysokým datovým tokem, takže není problém mít několik HD kanálů v opravdu výborné kvalitě. IPTV nabízí i Telefónica ke svému ADSL po telefonních kabelech, ale kvalitou se většinou nemůže rovnat IPTV na optice. Důvod je právě v omezené přenosové kapacitě linek. Nicméně díky velkému pokrytí svou infrastrukturou má nejvíce klientů IPTV.

Další odpovědi
Attack-design

ano ale je potřeba speciální setobox

Dandi

Na internetu můžete sledovat pouze některé neplacené televizní kanály. Placené kanály je třeba nějak zaplatit. Existují televize, které nabízejí své placené kanály na internetu, ale vždy za poplatek. Pojem IPTV je však něco jiného. IPTV nyní spustila Telefonica O2 a jedná se o přenos televize za pomocí broadcastu, tedy za pomocí internetového připojení. Mrkněte na stránky ve zdroji, kde se dozvíte jak přesně IPTV funguje.

Zdroj: http://www.lu­pa.cz/clanky/jak-funguje-iptv/