Martyn61

Co je to inflace?

Nejlepší odpověď
annas

Co je inflace:

  • inflace je ekonomický jev, který označuje všeobecný růst cenové hladiny, neboli snížení kupní síly peněz, nejčastěji v průběhu jednoho roku. Klesá kupní síla měnové jednotky.

Hanulko, bylas o chvíli rychlejší.

Zdroj: http://irefera­ty.lidovky.cz/305/4818­/Inflace

Další odpovědi
hanulka11

•Inflace je ekonomický jev, který označuje všeobecný růst cenové hladiny, neboli snížení kupní síly peněz.
cs.wikipedia.or­g/wiki/Inflace

anonym

Inflace je úpadek měny a její znehodnocení. V minulosti ji ohlašovalo zlehčování mincí, v době bankovek zvětšováním množství oběživa – tisk nekrytých peněz, měnové reformy a neposlední řadě se na inflaci podílejí úroky všeho druhu, zvláště z úvěrů.

venkovan

Kdyš si dneska za 100 Kč koupíš třeba 25 housek a za dva roky už jen 10 té samé nebo i horší kvality a přitom se ti plat (kapesné) zvýší o 10 %.