Altair-AC

Co je to infekt?

Jestli jsem to správně z té pro mě složité definice na internetu pochopil,tak je to místo ,kde začala působit infekce?

Nejlepší odpověď
Kepler

Ano, je to malé místo, třeba na kůži, kde tě třeba píchl nakažený komár, nebo kde se přisálo klíště. Někdy se to zanítí, ale v každém případě je to místo odkud se infekce šíří do celého těla.

Další odpovědi
cochee

Ne, jde o synonymum, ačkoliv někdy se použije tento tvar za speciálním účelem, například místně ohraničená infekce anebo prvotní infekce na začátku onemocnění.

Zdroj: http://lekarske­.slovniky.cz/le­xikon-pojem/infekt-1