taborsky

Co je to hyperliproteinemie?

Nejlepší odpověď
vagra

Hyperliproteinémie představují skupinu onemocnění masového výskytu, která jsou způsobena zvýšenou syntézou nebo sníženým odbouráváním lipoproteinů. Jejich význam spočívá v tom, že jsou jedním z nejzávažnějších rizikovách faktorů ICHS a předčasné aterosklerózy vůbec. Na vzniku hyperlipoprote­inémie se podílí kombinace genetických faktorů s faktory zevního prostředí, tedy především se životním stylem konkrétního jedince.
Klasifikace hypolipoproteinémií :
1 Hypercholes­terolémie (izolované zvýšení celkového cholesterolu, převážně na vrub LDL)
2 Kombinovaná hyperlipidémie (současné zvýšení cholesterolu i triglyceridů)
3 Hypertrigly­ceridémie (izolované zvýšení triglyceridů v kombinaci s normálním cholesterolem)
Podrobnosti na zdroji

Zdroj: http://www.eu­romise.cz/heal­th/preventive_car­dio/hyperlipro­teinemie.html