CO JE TO HYDROMĚNIČ?

POTŘEBUJI ZJISTIT K ČEMU SLOUŽÍ hydroměnič na nakladači unc 200 hodí se i technická data na tento nakladač

Odpovědi
Jakub

Hydroměnič slouží k pohonu kol nakladače a hlavně k regulaci jeho otáček. Částečně plní ifunkci převodovky. Schematicky se jedná o dva bubny s žebrováním uvnitř, z nichž jeden je napojen na pohon a druhý na pojezd. Do nich se vhání olej a ten způsobuje , že se prostor mezi bubny plní a hnací buben unáší ten hnaný. Podle toho, čím více je oleje v prostoru mezi bubny, tím dochází k menšímu prokluzu a hydroměnič je schopen přenést větší kroutící moment.