rybíz

Co je to hujer?

Kabát – Pohoda.

Nejlepší odpověď
annas

…v obci všeobecnou pohodu
máme hujer, žito, chléb i sůl..

Je pravda, že hujer je starý název pro mlátičku, ale má také význam tlačenka (Podle Ptejte se knihovny). Ale nějak se mně nehodí mlátička k jídlu…

Žito – alkohol žitovka – vyráběný ze žita – tedy režná, chléb a sůl a tlačenku.

To znamená, že mají jídlo a pití, proto jsou v pohodě.

Doplňuji:
Hanulko, ale já víc věřím odborníkům v knihovně než Wikipedii. To bychom se museli zeptat autorů, jak to mysleli.

Ale vzhledem k tomu, že je to píseň z poslední doby, mlátička Hujer již zřejmě nikde neexistuje. Parní mlátička téměř v současnosti?

Těžko říct.

Další odpovědi
hanulka11

hujer je parní mlátička
Doplňuji:
já bych tu mlátičku tam nechala mají mlátičku, vymlátí si žito a pak mají chléb