otaznik007

Co je to holistické myšlení?

Nejlepší odpověď
annas

Jde o způsob myšlení, které vidí všechny aspekty světa vzájemně propojené vazbami nebo prostřednictvím vzájemně závislých systémů. Ty zahrnují přírodní, sociální, ekonomické a politické systémy, což znamená, že součástí holistické představy prostředí jsou:

Přírodní systémy poskytující zdroje – vzduch, vodu, půdu, potravu atd. – které umožňují veškerý život – lidí i ostatních organismů;
Sociální a kulturní systémy, které poskytují rodinné, společenské a širší zázemí lidem a umožňují, aby lidé žili společně kulturně přijatelnými způsoby;
Ekonomické systémy, které poskytují lidem prostředky k životu (práci a příjem);
Politické systémy, které vykonávají sociální moc a vytváří tak politiku a rozhodnutí o tom, jak sociální a ekonomické systémy využívají zdroje v přírodním prostředí.

Je to odborná definice. Jinak vlož si do Google „holistické myšlení“, odkazů je hodně, snad některý z nich bude přijatelný.

Zdroj: http://www.en­viwiki.cz/wiki/Ho­listick%C3%BD_poh­led

Další odpovědi

HOLISTICKÉ MYŠLENÍ; LÉČIVÉ MYŠLENÍ SRDCEM

pusinka50

„V globále“, „všechno“.
Např. holistická léčba znamená léčení nejen těla, ale i „duše“, čili v podvědomí zasutých špatných vzpomínek, které si člověk sám bez pomoci neuvědomí, špatných myšlenek, z čehož vznikají fyzické a psychické nemoci.