Co je to hodnota pH?

Co znamená hodnota Ph v výživě, kulturistice a podobně…

Nejlepší odpověď
Alesh

úplně to samý, jako kdekoli jinde, tj. kyselost a zásaditost

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/PH

Další odpovědi
Kepler

Tak pH, nebo Ph? To druhé nevím. Jestli ti pomůže definice, tak pH je záporný dekadický logaritmus koncentrace vodíkových iontů. pH 7 je neutrální prostředí, menší znamená kyselé, vyšší zásadité. Stupnice je 0 až 14.

Lamalam

Pondus hydrogenii.

mosoj

Kepler, definice pH zní "záporně vzatý!! dekadický logaritmus...­........

Lamalam

Úplně přesně se to nyní učí takhle – záporně vzatý dekadický logaritmus aktivity oxoniových iontů.