ixypsilon

Co je to hmotnost?

Neboť pokud nevíme, co je to energie, pak zákonitě nemůžeme vědět ani to, co je to hmotnost.

Nejlepší odpověď
Kepler

Co je to energie, víme naprosto přesně. Hmotnost je aditivní vlastnost hmoty (tedy vlastnost jednotlivých hmotných těles), která vyjadřuje míru setrvačných účinků či míru gravitačních účinků hmoty. Ekvivalence setrvačných a gravitačních sil je postulována obecnou teorií relativity a je s velkou přesností experimentálně ověřena. Tolik Wiki.
Bohužel se to často plete s váhou, a to i ve většině vědecko-populárních filmech v TV. Váha závisí na velikosti gravitačního zrychlení, tedy vážíš jinak na Zemi, jinak na Marsu a jinak na Měsíci.

Další odpovědi
Alesh

Spokoj se, stejně jako já, s tím, co píše Wikipedie.

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Hmotnost

Lotr2008

Hmotnost je fyzikální veličina.

zbyndo

Prečo by sme nevedeli čo je energia?Alebo práca? Všetko sú fizykálne veličiny, vyjadrujú sa v jednotkách.Hmot­nosť je veličina,vyjadruje sa jednotkou kg/kilogram/pred­písané jednotky zahrňuje SI sústava

Mc Merkurion

… se mi zdá, že si z nás někdo zase dělá prču, viz předešlá otázka: https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/zeme-se-otaci-kolem-slunce-nebo-slunce-se-otaci-kolem-zeme …

Edison

No kdo.. Kdo se tu holedbal, že tu končí, hmmm?? 😉