lolll

co je to hláska? (český jazyk)

je hláska v českém jazyce něco jako písmeno? (třeba auto má 4 hlásky) ?

Nejlepší odpověď
gecco

Hlásky jsou buďto samohlásky a nebo souhlásky…
😉
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Hlás­ka

Ano – v tomto kontextu má „auto“ 4 hlásky.

Další odpovědi
ivzez

Písmeno je napsaná hláska.

Auto má 4 hlásky (v mluveném projevu)
nebo 4 písmena (písemném projevu).
Doplňuji:
————
Poopravím ReHu i Quentose:
ReHu zaměnil hlásku se souhláskou.
(Auto má jednu souhlásku.)

quentos

Snad se jen už patří dodat, že ReHu se mýlí. Hláska není totéž co samohláska, nýbrž jejím nadřazeným slovem.
Pro běžného nelingvistického smrtelníka může být hláska přibližně totéž co písmeno. Jinak je hláska nepřesným pojmem označujícím v běžné řeči buď tzv. foném – abstraktní jednotku jazyka – , anebo tzv. fón – konkrétní zvuk.

ReHu

Auto má 1 hlásku a 3 samohlásky

arygnoc

hláska je najmenšia fonetická časť hovoreného jazyka, základná fonetická jednotka.

;-Q

anonym

Souhlásky dělíme na tvrdé a měkké (mám raději tvrdé),nebo samohlásky A E I O U a to vše je jsou hlásky neboli písmenka.(vylu­čovací způsob Y).
Doplňuji:
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Hl%C3%A1s­ka#D.C4.9Blen­.C3.AD_hl.C3.A1sek_v­.C2.A0.C4.8De­.C5.A1tin.C4.9B

anonym

Y -Zákon není nadřazený,pouze jenom člověk,který učí špatné věci.