Retko

Co je to hena?

Tetovani henou, šablony na henu, barva na henu, malovani henou apod…

Nejlepší odpověď
annas

Henna (latinsky Lawsonia) je rostlina keříkovitého charakteru, dorůstající výšky 2 až 3 metrů. Již po tisíciletí je henna pěstována zejména kvůli svým hladkým podlouhlým listům, z nichž se po usušení a nadrcení získává prášek zelené barvy s velmi příjemnou vůní. Tím je získána 100% přírodní barva bez jakýchkoliv chemických přísad. Jako taková je henna velice vhodná i při alergiích kůže a nemocech vlasů. Kromě barvící schopnosti se henna také používá pro své mnohé léčebné vlastnosti. Henna je jako přírodní barvivo a léčivá bylina používána již více než 5000 let. Podle dochovaných egyptských hieroglyfů nejen slavné krásky Kleopatra a Nefertiti, ale i ostatní vysoce postavené ženy starověku používaly hennu k barvení kůže, vlasů a malování rtů a nehtů. Henna byla hojně používána k barvení paruk – oholené hlavy a hladké tělo byly totiž znakem ušlechtilosti, ale móda na druhé straně vyžadovala, aby muži a ženy nosili paruky ze skutečných vlasů, popřípadě z ovčí vlny, kterou bylo nutno nabarvit. Své uplatnění našla henna také při mumifikaci – jako prostředek zdobení těla.

Zdroj: http://oriental­nitanec.blog.cz/0808/hen­na

Další odpovědi
quentos

červenohnědý barevný odstín, oblíbený např. jako barevný odstín ve vlasech, srov. zdroj (spodní z obrázků)

… sorry, odkaz koukam nefunguje, ale prokoušeš se k němu přes Google Obrázky

Zdroj: images.google­.cz/imgres?im­gurl=http://i30­.photobucket.com/al­bums/c330/nien­na42/CopyofIM­G_1360.jpg&im­grefurl=http://fo­rums.longhair­community.com/show­thread.php%3Ft%3D2­963%26page%3D11&us­g=__iVjccZzH4kqsP1­JjxkCb4MWg-4c=&h=300&w=4­00&sz=117&hl=cs&star­t=30&um=1&itbs=1&tbnid=W­pWhNy-6sUZkXM:&tbnh=93­&tbnw=124&prev=/i­mages%3Fq%3Dhen­na%2Bcolor%26ndsp%3­D18%26hl%3Dcs%26cli­ent%3Dfirefox-a%26rls%3Dorg­.mozilla:cs:of­ficial%26sa%3DN%­26start%3D18%26um%­3D1