Co je to H1N1?

Hovoří se o virech a jejich označeních. Nevím, co je H1N1 nebo H5N7 nebo jiné. Děkuji.

Odpovědi
Džanička

Je to prasečí chřipka,způsobuje ji zmutovaný chřipkový virus typu A,podtyp H1N1.Nemoc se dobře šíří mezi ptáky a prasaty,která jsou k nemocem náchylná,z nich pak přejde na člověka.Přenosem z člověka na člověka vir dále mutuje,proto se proti němu neumí tělo bránit.Nynější „kombinace“ vznikla právě zmutováním virů lidské,prasečí a ptačí chripky.

Zdroj: www.novinky.cz/spe­cial