Mili @

Co je to Genovesin syndrom???

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Já ti to vysvětlím:
Efekt přihlížejícího (angl. Bystander effect, též nazývaný jako „apatický svědek“) je psychologický efekt, obecně vyjádřitelný takto: čím více lidí je přítomno u situace, která je nebezpečná či špatná, tím spíše nezasáhnou a nepomohou. Předpokládá se, že důvodem je úvaha: „Jsou tu určitě ostatní, kteří se už postarali (postarají) nebo pomohli (pomohou) za nás“.

Tento efekt zkoumali Bibb Latané a John Darley, kteří v roce 1968 tuto lidskou vlastnost pojmenovali jako Janovský syndrom nebo syndrom nezúčastněného diváka.

Příklad: Kitty Genovese byla v roce 1964 napadena velmi brzy ráno po tom, co se vracela z noční směny. Volala o pomoc, ale nikdo z okolních domů se o nic nepokusil až po chvíli jeden člověk zavolal z okna. Násilník odběhl, ale za chvíli se vrátil a dívku znásilnil a nakonec zabil. Celou dobu volala o pomoc. Nikdo z okolních domů nezasáhl přímo, až po půl hodině byla zavolána policie. O případu se dozvěděla široká veřejnost. Byl zrekonstruován i v novinách.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/E­fekt_p%C5%99ih­l%C3%AD%C5%BE­ej%C3%ADc%C3%AD­ho

Další odpovědi
anonym

neuměla bych to vysvětlit tak vám dávám odkaz je opravdu zajímavý
http://transla­te.google.cz/tran­slate?hl=cs&sl=­en&u=http://www­.neatorama.com/2008/02­/13/the-genovese-syndrome-when-nobody-helps/&ei=vyE­yTZSUHNDoOaaZ_LQC&sa=X&­oi=translate&ct=re­sult&resnum=2&sqi=2&­ved=0CCYQ7gEwAQ&prev=/se­arch%3Fq%3Dge­novesin%2Bsin­drom%26hl%3Dcs%26prmd%3D­ivns