Co je to „gama“?

Jednou jsem se ptala na netu, jak vylepšit mou fotku, a jeden pán mi napsal: "Chtělo by uříznout ten hluchý prostor za zády, a pak bych to trochu pošíboval gamou.. jinak hezká fotka s příběhem..
Co je to ta gama? Nikde jsem to v Lightroomu ani nemohla najít…

Odpovědi
marci1

Gama korekce : http://www.fo­toroman.cz/glos­sary2/3_gamma­.htm

mosoj

Tak jak odkazuje marci1.
Divil bych se kdyby tam ta korekce nebyla. Jenom upozorňuji že to není korekce jasu ani kontrastu. Program neznám, může to tam být pod jiným názvem.

Emefej

Gamma korekce se používá k úpravám jasové složky barev ve středních tónech. Ve většině editorů se gamma nastavuje pod histogramem, nebo v křivkách či úrovních. Prohledej svůj editor, pokud to není naprostý šmejd, tak to tam někde musí být.