Co je to frekvence?

U popisu mikrovlné trouby je frekvence 50hz to jako znamená hlučnost?A jak by se dala po domácku změřit?

Odpovědi
REJ

S hlučností to nemá nic společného.50hz je frekvence střídavého napětí v zásuvce 220V.

Petr70

Frekvence (též kmitočet) je fyzikální veličina , která udává počet opakování (počet kompletních cyklů) periodického děje za jednotku čas u … Ve vašem případě je to frekvence střídavého proudu. U elektrických spotřebičů je nutno uvádět typ napájení.