Miroslavst

Co je to fichtlistika?

znáte tento oficiální olympijský sport?
Doplňuji:
Fichtlistika – oficiální olympijský sport sestávající z 250 metrů roztláčení stroje, 50 metrů jízdy a 300 metrů dotláčení do cíle (přičemž prostřední etapa je nepovinná)

Nejlepší odpověď
iceT

Fichtl(fechtl­)pincek-zavody na pionyru?

Další odpovědi
BEAES

Jo a provozuje se na tomto stroji…
Fichtl je brněnský název pro moped, který je v Česku znám spíše jako kozí dech nebo zpocené trubky. Jedná se o unikátní výrobek socialistiského strojírenství, který doznal široké obliby u pracujících mas.

mojitek

jste potencionalni olympionik :o)
Doplňuji:
v ČR je to taky fichtl.. (zkomolenina od znacky „Fecht“)

janek66

Jen bych doplnil že přezdívka mopedu Jawa fichtl vznikla spíš podle prvních poválečných mopedů Fichtel&Sachs,kdy se vžilo jezdil na „fichtlu“.