Retko

Co je to fantom?

Jestli je to mozne, v nejakem kontextu prosim. Diky

Nejlepší odpověď
annas

Překopírovala jsem z Wikipedie všechny významy slova fantom:

Fantom může být :
přelud, přízrak, vidina, fantazma, chorobný výtvor obraznosti
fantom (psychologie) – emocionální zážitek bez přítomnosti reality
klamný jev, zdánlivá či uměle vytvořená skutečnost
fantom (medicina) – umělé zařízení simulující tvar nebo polohu lidského těla využívané ve zdravotnictví pro výuku zdravotníků
fantom (železnice) – falešné světlo v návěstní svítilně vzniklé odrazem světla z jiného světelného zdroje
fantom (elektrotechnika) – přídavný okruh ve sdělovací technice – sdružený okruh
v kultuře
Fantom opery – více různých významů
Fantom Morrisvillu – český film z roku 1966 režiséra Bořivoje Zemana
Fantom Realistického divadla Zdeňka Nejedlého– CD disk písničkáře Ivana Hlase
Šepkajúci fantóm – slovenský film z roku 1975 režiséra Andreje Lettricha

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Fan­tom

Další odpovědi
HerbiG

duch … jestli znas z nemeckeho serialu Danny Fantom :D