haunted

Co je to evidencni list duchodoveho pojisteni?

Nejlepší odpověď
dědapetr

Evidenční list důchodového pojištění (ELDP) v odkazu se můžeš podívat.

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/sablony/s40-eldp-evidencni-list-duchodoveho-pojisteni.aspx

Další odpovědi
Deli

Je to takovej papír (většinou velikost A5) a jsou na něm vyčíslené příjmy za uplynulý rok. V 1.čtvrtletí dalšího roku bys ho měl dostat od mzdové účetní (dostaneš vlastně jeho jednu kopii – bývá ve třech samoprůpisných vyhotoveních) a dobře si ho schovat. Jsou na něm podpisy zaměstnavatele, Tvůj a Okr.správy soc.zabezpečení. Dávají se tuším od roku 2004 a budou potřeba k výpočtu důchodu. Pokud jej ale ztratíš, dá se to dohledat na úřadech.