Mili @

Co je to Escherichia coli?

Nejlepší odpověď
panenka

Escherichia coli (velmi často jen zkráceně E. coli) je fakultativně anaerobní gramnegativní bičíkatá tyčinkovitá bakterie žijící v tlustém střevě teplokrevných živočichů. Je jedním z nejdůležitějších zástupců střevní mikroflóry a její přítomnost je nezbytná pro správný průběh trávicích procesů ve střevě.

Byla objevena německo-rakouským pediatrem a bakteriologem Theodorem Escherichem v roce 1885

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Es­cherichia_coli