Co je to epilepsie?

Doplňuji:
dá se léčit nebo na ni nejčasteji umíra?

Nejlepší odpověď
gepik

je to nemoc. http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Pa­doucnice

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Pa­doucnice

Další odpovědi
anonym

Základní vysvětlení pro laiky.
Doplňuji:
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/je-mozne-se-uplne-vylecit-z-epilepsie

Zdroj: http://www.zby­nekmlcoch.cz/in­formace/medici­na/neurologie-nemoci-vysetreni/co-je-to-epilepsie-jednoduche-vysvetleni-pro-laiky-zakladni-informace

Drap

Poměrně vážné a obtížně léčitelné onemocnění mozku. Projevuje se silnými, křečovitými záchvaty.

Damiana

O tom, co to je za nemoc ti napsali kolegové. Přidávám info k dotazu na léčbu.

Po prvním záchvatu není pacientovi povětšinou nasazená žádná léčba, jen je mu doporučeno dodržovat zvláštní režim. Základem je dodržování pravidelného režimu, v konzumaci potravin je nutné se vyvarovat dráždivějších surovin, vynechat alkohol. Lidé trpící epilepsií musí citelně změnit i svůj přístup k práci. Z bezpečnostních důvodů se musí vyhýbat pohybu ve výškách a nesmí pracovat u rotačních strojů. Kvůli pravidelnosti pro ně není vhodný ani nepřetržitý provoz a přichází zákaz řízení motorových vozidel. Řízení může lékař povolit, pokud pacient netrpí minimálně dva roky záchvaty.

Uzná-li lékař, že dodržování zvláštního režimu není dostatečné pro předcházení záchvatům epilepsie, přistoupí k předepsání léků, tzv. antiepileptik. Jejich cílem je zamezovat abnormální elektrické aktivitě. O druhu medikamentu rozhodné lékař na základě projevů záchvatu a jejich častosti opakování. Antiepileptika je nutné brát pravidelně a je i doporučováno dodržovat hodinu, aby byla hladina aktivní látky v krvi stále v potřebné výši. I jejich náhodné vysazení může mít za následek vyprovokování záchvatu. Avšak při jejich pravidelném užívaní u velkého procenta pacientů dojde k úplnému vymizení záchvatů. U silnějších léku je nutné pravidelnými odběry krve sledovat její parametry. Pro své vlastnosti nesmí být podávána v době těhotenství, neboť existuje poměrně vysoké riziko vzniku postižení plodu.

U přibližně 30% jedinců trpících epileptickými záchvaty nedochází k zlepšení ani pomocí farmaceutik. Tito lidé trpí tzv. farmakorestentní epilepsií a povětšinou je tedy nutné přistoupit k operačnímu zákroku. Po vyšetření na specializovaném epileptologickém pracovišti je individuálně posuzováno k jakému zákroku dojde, aby se záchvaty odstranily nebo alespoň významně omezily.

briketka10

trpím sekundární epilepsií spojenou s nádorem, léčena jsem byla 33 ozářeními a léky budu brát celoživotně mám to zřejmě od úrazu z dětství nebo po náročném porodu jsem z dvojčat..
zemřít se může pouze v případech neposkytne – li se ihned první a zásadní pomoc, aby při tom velkém záchvatu nezapadl jazyk, nebo jako mě, když jsem padala ze schodů obráceně zády, kdyby mě nechytil silný mladík spadla bych na hranu schodu a rozrazila bych si hlavu..
takže hrozí udušení a pády..

anonym

viz šedá lišta