Co je to encefalopat?

Nejlepší odpověď
quentos

člověk trpící některou z encefalopatií, což je obecný termín pro různá poškození mozku. Jednou z forem encefalopatie je např. i BSE (ta se ovšem lidí netýká).

Další odpovědi
kenyrts

encefalopatie – souhrnné označení nezánětlivých onemocnění nebo poškození mozku.
encefalitida – zánět mozku. Často bývají zasaženy též mozkové pleny a mícha. Vyvolána bývá přímou infekcí viry, bakteriemi, prvoky a plísněmi. Encefalitida se objevuje i jako komplikace jiných infekcí, např. zarděnek, spalniček nebo příušnic.