Co je to EMS?

Dívala jsem se na jeden mobil co si chci koupit a najednou se tam vyskytlo ze to muze posilat i EMS a nevime co to je.

Odpovědi
fortin

Jsou to obrázky které zobrazí jen telefon který to podporuje. (Siemens). Vytváří se zástupnými znaky ", : Slovo, $, %. Tento typ obrázků se moc neujal. Považuji tuto funkci za přebytečnou.
Doplňuji:
Nejen zvuky ale i melodie. ems v telefonu vlastně podporuje textové příkazy.

pitris

EMS je funkce dlouhých SMS zpráv. Pokud někomu pošlete SMS delší než 160 znaků, ta se díky funkci EMS rozloží na více SMS zpráv, které se pak v mobilu příjemce zase spojí, aby vypadaly jako jedna dlouhá SMS zpráva. Díky tomu lze přes SMS zprávy odesílat daleko více dat a je tak možné přes něj posílat třeba obrázky nebo melodie.

Zdroj: http://www.mobilni-telefony-biz.cz/slovnik/ems