Jádrohlod

Co je to EKONOMICKÁ ČINNOST ?

Hezký den.Mám problém s definicí (odbornou!!) názvu Ekonomická činnost.Google mne zklamal,tak se tedy ptám zde.Děkuji předem všem slušným .
Doplňuji:
Upřesnění:např.: Truhlář vyrobí nábytek,a dodá firmě která jej prodá zákazníkovi.Tady to je ekonomická činnost.Ale co když si jej nechá pro svou potřebu?A jen vyplatí truhlářovi mzdu a náklady.

Nejlepší odpověď
ondra07

Ekonomická nebo hospodářská činnost je lidská činnost, jejímž prostřednictvím vznikají a pohybují se materiální užitné hodnoty ve společnosti a zajišťuje se materiální bytí všech jejích členů; zahrnuje výrobu, rozdělování, výměnu a spotřebu. V užším smyslu je ekonomická činnost činnost sestávající z práce, která ve výrobě působí bezprostředně na výrobní prostředky, jakož i z práce spojené zejména s přepravováním, skladováním a prodáváním materiálních užitných hodnot; do určitého stupně společenského vývoje.
Skládá převážně z FYZICKÉ PRÁCE.

Další odpovědi
WeeBear

Jen ještě k doplnění.

=============­========================

Pokud někdo (soukromník, či firma) vyrobí výrobek, prodá ho, tudíž utrží zisk, tak (jak jste sám napsal) vykazuje ekonomickou činnost. Pokud si jej kupující ponechá čistě pro osobní, soukromé, účely, tak o ekonomickou činnost nejde.

mosoj

A jak s pojmem ekonomická = úsporná ?

9 řemesel

1/ ad Mosoj- no to je zase síla,(zlatá), přečtěte si zadanou otázku!!A nepleťte si pojmy.Ekonomické.
2/ WeeBear a Ondra07 mají pravdu.Jen doplním: pochopil-li jsem dobře tak v tom druhém případě je odběratel ne-fyzická osoba.Ano,i tam platí totéž jako u fyzické.