mapex

Co je to doména ? Prosim o příklad

Odpovědi
anonym

sféra, oblast, obor, država, … Domino – dominantní → vlastnictví (domina).

gecco

V jakém kontextu???
V IT je to třeba jméno části sítě (min. počítače)…
Např. www.odpovedi.cz …
😉

arygnoc

doména

  • pôsobisko.
  • vo fyzike oblasť rovnakej magnetizácie alebo elektrickej polarizácie vo feromagnetiku alebo feroelektriku.
  • vo výpočtovej technike skupina počítačov alebo technický prostriedkov pripojených do siete.

Meno domény (TLD – Top-Level Domains) je prípona pripojená k menám všetkých počítačov v doméne.
Domény najvyššieho rádu sú pevne stanovené internetovou štandartizačnou organizáciou IANA.
Domény sa v podstate delia na tri druhy:
národné,
infraštruktúrne a
generické.

Napríklad Slovensko má doménové meno „.sk“.

abecedný zoznam domén → http://co-to-je.sk/_dom%C3%A9na

;-Q

Pepa25

Internetová doména (doménové jméno) je v informatice označení jednoznačného jména (identifikátoru) počítače nebo počítačové sítě, které jsou připojené do Internetu. Příkladem doménového jména je zápis www.seznam.cz

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/In­ternetov%C3%A1_do­m%C3%A9na