Avatar uživatele
Registrovaný

Co je to distanční forma studia?

Zajímá mě , o jaký druh studia se jedná, jelikož nevím , co si pod pojmem distanční mám představit.Děkuji za odpověď.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

distanční je česky "dálkové". NICMÉNĚ ani tento název už se dnes nepoužívá - dálkovému se v současné době říká přednostně "kombinované", protože si vedení VŠ uvědomilo, že jelikož i u dálkového musíte jednou za čas přijet, není název "dálkové (distanční)" úplně výstižný.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Jen maličko doplním. Kombinovaná forma studia (dříve dálková) je kombinací prezenční formy studia, která umožňuje studentovi vysoké školy pravidelnou účast na výuce, tj. na přednáškách, seminářích, cvičeních a dalších vzdělávacích aktivitách vedených akademickými pracovníky, a distanční formy studia - umožňuje studium s využitím informačních prostředků bez pravidelné účasti na vzdělávacích aktivitách.


Doplňuji:
Teprve teď jsem si všimla, že jste zařadila svou otázku do rubriky Střední školy.
Proto ještě dodávám charakteristiku distančního studia na Střední škola ekonomicko-podnikatelské, Spektrum, s.r.o., Mladá Boleslav.
Tato forma vzdělávání je založena na samostatném studiu s využitím komunikace se školou prostřednictvím internetu a minimální účastí studentů ve škole. Jedná se o individualizovanou výuku, která nevyžaduje přítomnost učitele. Prezentace učiva, komunikace žáka a vyučujícího a předávání informací o organizaci a průběhu studia jsou založeny na částečném nebo úplném využití informačních technologií.

Do distanční formy studia se hlásí především časově a pracovně velmi vytížení jedinci, podnikatelé, zaměstnanci českých i zahraničních firem a zaměstnanci státní správy s neukončeným středním vzděláním, profesionální sportovci, lidé žijící nebo pracující v zahraničí, neúspěšní absolventi maturitních zkoušek na jiných školách nebo všichni ti, co splnili povinnou školní a z časových nebo zdravotních důvodů nemohou navštěvovat denní studium.

Na úvodní informativní a seznamovací konzultaci na začátku školního roku seznámí všichni s učebními osnovami v jednotlivých předmětech pro daný školní rok, specifikují a vysvětlí rozdělení učiva všech předmětů podle obtížnosti a náročnosti, blíže studenty seznámí s cíly předmětů a celkovou strukturou předmětů v ročníku.

V průběhu každého pololetí se studenti vzdělávají a připravují samostatně v souladu s výše specifikovanými doporučenými vzdělávacími plány a své znalosti si prověřují vypracováním zadaných kontrolních otázek, úloh, cvičení, samostatných písemných prací a seminárních prací, které průběžně zasílají vyučujícím ke kontrole. V posledním měsíci každého pololetí je žákům vedením školy stanoven harmonogram klasifikačních zkoušek.

Vstřícným krokem školy v případě zájmu a potřeby žáků distanční formy vzdělávání je možnost se po dohodě s vedením školy zúčastnit vyučovacích hodin dálkové formy vzdělávání v termínech, které jim vyhovují, a to převážně z důvodu obtížnosti pochopení učiva formou samostudia nebo procvičení praktických příkladů, pokud osobní konzultace nebo vysvětlení vyučujícího prostřednictvím internetu nepostačuje.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2596
Zlatý Drap 1747
Zlatý quentos 1269
Zlatý ivzez 756
Zlatý mosoj 660
Zlatý gecco 618
Zlatý led 582
Zlatý hanulka11 566
Zlatý marci1 541
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.