HerbiG

CO je to DIODA???

co je to DIODA???,k cemu se pouziva a kde se pouziva??

Nejlepší odpověď
kenyrts

Dioda je elektronická součástka se dvěma elektrodami. Termín dioda původně znamenal elektronku s dvěma pracovními vývody. Každá dioda má dva pracovní vývody, které se nazývají katoda a anoda. Základní funkcí diody je, že dovoluje tok proudu směrem od anody ke katodě od velmi nízkého napětí, např. Schottkyho dioda 0,3V, křemíková dioda 0,7V. A ve směru opačném, tedy od katody k anodě, proud teče od vyššího napětí, Schottkyho dioda 70V.

led dioda:
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/LED

Další odpovědi
HOMER

jasně,je to malá součástka která se používá v elekronice .Můžeme se s ní setkat na monitoru,kláves­nici,televizi,na­bíječce baterií,v autě,na vánočním stromku,u vyso­cesvítivých diod v žárovkách jako osvětlení,dioda vysílající infračervené záření do tv z dálkového ovladače atd.

Rici

Dioda je polovodičová součástka, která ma dva vývody- anodu a katodu. Zásadní vlastností diody je to,že propouští elektrický proud jen jedním směrem, což tu nikdo neřekl.