_KaTiX_

Co je to depphead?

Nevím to jistě, nejspíše je to nějaká skupina lidí, kteří mají rádi Johnnyho Deppa.
A pokud víte co je to, tak proč deppHEAD? :)
díky za odpovědi ;)

Odpovědi
quentos

Přesně tak, je to označení pro fanouška Johnnyho Deppa, ale zjevně není nijak lichotivé, protože nejspíš vzniklo obměnou z anglických nadávek – „blockhead“ – blbec, hlupák, pitomec apod., případně „dickhead“ – vulgárnější verze téhož. Uživatelé tohoto slova tím zároveň mohou narážet na to, že mají dané osoby Deppa „plnou hlavu“.
Podle Urban Dictionary se může jednat i o obměnu slova „deadhead“, fanouška americké rockové skupiny Grateful Dead a především jejich frontmana Jerryho Garcii. (Ale podle mého osobního názoru jsou toto spíš výmluvy, narážky na výrazy blockhead a dickhead pokládám za pravděpodobnější výklad etymologie tohoto slova).

Zdroj: http://cs.urban­dictionary.com/de­fine.php?term=de­adhead