Rokio

Co je to davová psychóza?

Nejlepší odpověď
Kepler

"Davová psychóza je mocná čarodějka, umí změnit stav mysli i duše. Dokáže i celkem klidného člověka strhnout k jednání, kterého by se jinak nikdy nedopustil, hlavně však ze slabého, bezmocného jedince udělá součást silného organismu. Právě ten náhlý pocit síly je to, co na davovém běsnění fascinuje. "
http://amwey-business.cz/davova-psychoza/
Podle mého názoru není taková psychóza vyvolaná davem, ale dav je obětí někoho, kdo ji vyvolal. Člověk, který jí propadl nejedná podle svého svědomí, ale propadne názoru většiny, je konformní. Za normálních okolností by takto nejednal.

Další odpovědi
Muffz

Na střední jsme to jednou zkoušeli a byla to sranda. Stáli jsme uprostřed náměstí a zírali k nebi. Většina kolemjdoucích se zastavila nebo zpomalila a dívala se na to imaginární místo taky. Dalším příkladem může být jízda autobusem, když přistoupíš ke dveřím, téměř vždy si za tebe někdo stoupne. Aniž by se podíval, jak za jak dlouho bude vystupovat (vsugeruješ mu pocit, že už je zastávka za chviličku).

No, a tamhle kdesi jsem zase četl, že se chystá demonstrace proti Babišovi. To se taky dá nazvat davovou psychózou, protože 90% lidí, co tam je, jen slepě následují někoho, kdo říká něco, co si myslí, že je pravda.

Drap

Kromě toho, že se tak jmenuje jedna kapela, tak je to psychoza vyvolaná davem.

Edison

Chování davu, ve kterém jeho prvky netušej co a proč to dělaj. A to včetně toho, že nevědi, že by to dělali protože to dělá dav.

zjentek

To je, když se migrant v raichu v davu přitlačí na němku a šáhne jí na zadek a v mžiku je jich tam patnáct a udělaj to samý. Akorát některý využijou její prsa a rozkrok, protože na zadek se všichni nevejdou.

Anebo to je taky to, když si podobnej příběh němka vymyslí, zajde s ním někam do regionálních novin v Bavorsku a během dvou dnů už o tom píšou všechny noviny světa- tak to je také svým způsobem případ daňové psychózy ;)

Kajoch

Davová psychóza je i docela srandovní jev,který nastane,když např.v Kauflandu slevní maďarské kačeny na 36Kč za kilogram:))

Kryšpín

V roce 1948 demise vlády, demise vlády, v roce 1968 chceme komunismus s lidskou tváří, v roce 1989 už je to tady, nejsme jako oni, láska a pravda zvítězí, i z komunistů budou podnikatelé a jsou z nich i jiné kapacity a.t.d.