Retko

Co je to currency board?

Nejlepší odpověď
annas

Currency board je vysvětlen v Slovníku ekonomických pojmů takto:
Zvláštní režim devizového kurzu, kdy kurz dané měny A je 100% zavěšen na referenční měnu B (např. na euro či dolar). Měna A se za měnu B směňuje ve fixně daném poměru. Vůči ostatním měnám se kurz měny A pohybuje naprosto stejně jako kurz referenční měny B. (Posiluje-li referenční měna B k dolaru, posiluje k dolaru i měna A). Devizové operace s měnou se přímo odrážejí i v devizových rezervách země.

Zdroj: http://www.cechmal­.cz/index.php?me­nuID=166

Další odpovědi
kenyrts

currency board
Zvláštní režim devizového kurzu, kdy kurz dané měny A je 100% zavěšen na referenční měnu B (např. na euro či dolar). Měna A se za měnu B směňuje ve fixně daném poměru. Vůči ostatním měnám se kurz měny A pohybuje naprosto stejně jako kurz referenční měny B. (Posiluje-li referenční měna B k dolaru, posiluje k dolaru i měna A). Devizové operace s měnou se přímo odrážejí i v devizových rezervách země