tomovka

Co je to cloud?

Myslím tím termín, používaný v informatice. Jak to popsat, nejlépe 1–3 větami?

Nejlepší odpověď
ten který je

Přeloženo z angličtiny je cloud oblak.Pod označením cloudové úložiště se ukládají data na internetu.

Další odpovědi
led

Cloud – Vaš počítač je vlastne konzola, terminál a mozog je kdesi vo hviezdách…

predstavte si sklad, pivnicu, šopu mimo vášho minibytu, kam odkladáte a odkiaľ vyberáte potrebné veci, keď ich potrebujete.
Podobne je to aj s počítačom, máte v ňom len to najnutnejšie a všetko ostatné, včetne hlavnej časti programu je uložené v externom úložisku, externom počítači kdesi vo svete, vo vesmíre,…

Ladič pian

Cloud česky čmoud. Domácí informace se vykuřují do zpracovatelských udíren. Potom z čmoudů prodají saze.
Podobné otázky zde přece byly po roce 2009, kdy probíhal výzkum znalostí návštěvníků, uživatelů těchto stránek. Kvůli cílení reklamy.