Michal Kole

Co je to citové vydírání ? Prý je to i trestné ? Jak si to lze představit v praxi ?

Nejlepší odpověď
quentos

to je třeba: „Jestli mě máš rád, tak pro mě skočíš z vokna.“
Rozumná druhá strana: „Neskočím, nejsem blázen.“
„Neskočíš? Béééééé, ty už mě nemáš ráááád…“

Posledně uvedenou větu prý rády používají nymfomanky, když už jejichj partner „nemůže“, zatímco vony můžou furt. To je pak prej to pravý peklo.
Doplňuji:
Dr. Axl: osobně ne, ale jeden zdejší uživatel to tady takto popisoval – vztah s nymfomankou měl a dočkal se od ní přesně takovéhoto citového vydírání.

Další odpovědi
anonym

Michale, pokud ses s tím nesetkal, nechtěj to poznat. Quentos Ti to popsal dost pochopitelně. Citovým vydíráním se takový vyděrač může domáhat čehokoliv. Třeba i peněz partnera, práva nakládat s nimi, různých majetkových výhod atd.
Jsou různé formy takového jednání. A trestné? Měly by být úplně všechny. Kam patří člověk, který místo toho, aby jednal korektně a uznával i práva druhých lidí, se je snaží přimět k nedobrovolnému jednání pod tlakem?

anonym

Nejčastější výskyt v praxi je citové vydírání přes děti po rozvodu ze strany druhého z rodičů (viz bohatá klinická a soudní praxe).
ad quentos, je vidět, žes žádnou nymfomanku na vlastní kůži nezažil a je to jen pokus o vtípek.

  1. Při uposlechnutí a skoku z okna už by nebylo ani co dokazovat, (ani by nešlo pokračovat v oněch směšných kopulačních pohybech)
  2. Skutečné nymfomanky se city nezatěžují, jde jim o nutkavé ukojení vlastní potřeby. V případě, že jeden už nemůže, sáhne promtně po dalším, obdobně jako narkoman.
  3. Jediný fakt je, že po prvotní euforii následuje to pravé peklo (pozn. vlastní zkušenost kdysi v naivním mládí, od té doby jsem totálně vyléčen z prchavých iluzí).

manon

V praxi to může mít i tuto zatím nezmíněnou podobu: Jestli mne opustíš, něco si udělám. Skočím z okna, podřežu si žíly…

A ten dobrák, co si představuje, jak se nedá žít s výčitkami svědomí, zůstane. Chyba!!! Ta dotyčná – ten dotyčný by to neudělal, jen citově vydírá. A pokud by udělal, není normální a svázat svůj život s psychopatem? Ne, to opravdu nelze spravedlivě po nikom žádat.

led

Citové vydieranie, nie je to len na plavárni, „ak skočíš z mostíka, tak s tebou budem plávať“, je to často viditeľné aj v televíznych programoch, bežné je i na školách, či pracoviskách
Presne to hovorí krásna otázka od ocka (hmm, môže sa nick skloňovať?)
Kam patří člověk, který místo toho, aby jednal korektně a uznával i práva druhých lidí, se je snaží přimět k nedobrovolnému jednání pod tlakem?
Jav, s ktorým sa aj tu stretávame.

Deli

To je klidně třeba i to, že jeden z partnerů má jít např. na sraz z bývalými spolužáky a druhý mu odchod znepříjemňuje či simuluje nevolnost, jen aby s ním dotyčný zůstal doma…

anonym

Představ si, že by ti někdo sebral ufounka, hodil ho doprostřed 60 m dlouhého a 4 m hlubokého bazénu a nutil tě si pro něj d.o.p.l.a.v.a­.t…toť praxe