Odpovedi18

Co je to číslo EORI?

Nejlepší odpověď
annas

"Jde o registrační a identifikační číslo hospodářských subjektů (číslo EORI) (Economic Operators Registration and Identification number), které slouží jako společný identifikační údaj hospodářských subjektů a jiných osob při jejich kontaktu s celními orgány v celé Evropské unii.

Číslo EORI bude uváděno v celním prohlášení jako identifikátor subjektu.

Číslo EORI slouží jako jedinečný identifikátor pro následnou komunikaci s celními orgány všech členských států Evropské unie.

Číslo EORI může být přiděleno pouze hospodářskému subjektu s právní subjektivitou.

O přidělení čísla EORI si hospodářský subjekt požádá v tom členském státě EU, v němž má své sídlo. Pokud subjekt nemá sídlo v žádném členském státě, požádá o registraci v tom členském státě, ve kterém bude poprvé podávat celní prohlášení nebo žádat o rozhodnutí.

V České republice jsou čísla EORI přidělována na všech celních úřadech, resp. registrace je prováděna všemi celními úřady, a to bez ohledu na místní příslušnost (adresu sídla nebo bydliště) hospodářského subjektu. "

atd.

https://www.cel­nisprava.cz/cz/clo/e-customs/eori/Stran­ky/default.as­px

https://www.czechin­t.cz/eori-registrace-hospodarskych-subjektu-pro-celni-ucely/

Další odpovědi
Alesh

Číslo EORI slouží jako jedinečný identifikátor pro následnou komunikaci s celními orgány všech členských států Evropské unie. Číslo EORI může být přiděleno pouze hospodářskému subjektu s právní subjektivitou. O přidělení čísla EORI si hospodářský subjekt požádá v tom členském státě EU, v němž má své sídlo.

Zdroj: https://www.go­ogle.com/sear­ch?q=%C4%8D%C3%AD­slo+EORI