simonka

Co je to chronova choroba a jak probíhá?

Nejlepší odpověď
annas

Další informace v odkazu

http://www.od­povedi.cz/vyh­ledat?ie=UTF-8&cx=01759792­7737963345235%3Alv-gxwjxnxe&cof=­FORID%3A11&ci=­&q=Kronova+cho­roba&sa=Vyhle­dat#840

Další odpovědi
dědapetr

Crohnova choroba je chronické zánětlivé onemocnění, které se může projevit v jakékoli části trávicího ústrojí, nejčastěji však v počáteční části tlustého střeva. Zánět proniká celou stěnou, nezřídka je granulomatózní povahy. Onemocnění se vyskytuje častěji v průmyslově vyspělých zemích severní polokoule, v ČR se objevuje v počtu 4–9 nových nemocných na 100 000 obyvatel za rok.[1][2]
Hlavní symptomy jsou bolesti v podbřišku, hubnutí, únava, zvýšená teplota a průjmy, většinou bez krve. Onemocnění může mít projevy i mimo trávicí ústrojí, např. kožní vyrážka, artritida a výskyt aft v dutině ústní.[2]
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Croh­nova_choroba

Deli

Kamarádka ji má. Je jí 35, bojuje s tím už léta. Drží speciální dietu, když ji poruší, je jí druhý den zle. Letos v zimě byla na operaci, část jejích střev byla v takovém stavu, že jí je museli odebrat. Pomohlo to, ale nic to nevyléčí, stav střev se bude dále zhoršovat a je pravděpodobné, že ji čekají další takové operace.
Také nemůže hned tak něco dělat, nesmí nic zvedat, nesmí dělat na směny, nesmí mít stresy… Takže je navíc věčně bez práce a to taky nepřidá…
Je to neveselá, vážná choroba.