podger

Co je to ČEST?

Jen pár vět. Morálka, etika, čest
V klídku. vlastní slova bez gúglu bez ctrl+c … volný tema

Nejlepší odpověď
ten který je

Čest může být třeba nezaprodat se zlu a ráno se může člověk s klidem podívat na sebe do zrcadla.

Další odpovědi
led

Morálka, etika, čest, rovnaká svojim prejavom a pritom rozdielná svojim prejavom, to je jedno z mála, čo má každý človek… tento vnútorný pohľad človeka na svoje konanie voči spoločnosti a činy iných, bez ohľadu na ich vonkajší prejav.
Morálka, etika, čest zločinca…
Morálka, etika, čest človeka (politik, podnikateľ, vojak, lekár…), na ktorého rozhodnutí závisí život, súčasnosť a budúcnosť iných
Morálka, etika, čest obyčajného človeka…

Hovorí sa, že človek bez cti zapredajúc svoju dušu „diablovi“ svojej túžbe po mamonu, nemá vlastnú tvár
je ako veterník, jeho myseľ a konanie smerujú v smere vetra, toho, kto je mocnejší
je ako slnečnica otáčajúc tvár k horúcemu Slnku a skláňajúc hlavu pred chladným Mesiacom

Kepler

Etika do toho nepatří. Jde o vysoce kladný mravní stav budící obecnou úctu i kladné společenské hodnocení . V dnešní době jev téměř neznámý.

zjentek

Stačí jedna. „Čest je, když své vlastní férové jednání vnímáš natolik jasně, že si prostě nenecháš srát na hlavu ani autoritou.“ Zjentek (;

hapiky

Čest práci, soudruzi, čest…
Poláci to trochu pozměnily (češč) a je to u nich pozdrav. Ve známost to začlo, když byl v Polsku nedostatek potravin, tak se říkalo: Češč, más co zješč?

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

led

Kepler, počuli ste napríklad pojem: etika profesie?
Etika vyčleňuje etický kódex. Je to súhrn pravidiel správania sa v danej spoločnosti. https://www.go­ogle.com/sear­ch?client=avast-a-2&q=etika&oq=e­tika&aqs=avas­t..69i57.2431j0j7&i­e=UTF-8
Takže nemôžem súhlasiť s vašim tvrdením v odpovedi.

led

Pozrite si https://sk.wi­kipedia.org/wi­ki/Etika

podger

Děkuji za odpovědi. Jsem rád, že se našli i tací smělci, s odvahou odpovědět. Není to lehká otázka. Udělali jste mi radost. Zejména NICK

podger

Zejména NICK ten který je a NICK led
děkuji