Slonisko

co je to bootování

nevím co je to bootování

Odpovědi
lukas

Bootování je proces, který zavede operační systém poté co uživatel zapne počítač(nebo jiné zařízení).
Boot sekvence je soubor úkonů které se provedou jakmile je přístroj zapnut-připojen k elektrické energii.

Laicky řečeno to znamená, že po zapnutí přístroje se přístroj většinou zkontroluje zda jsou všechny základní součástky funkční, poté se provedou všechny nutné operace pro spuštění všech připojených zařízení a následně se do paměti nahraje operační systém (Windows, Linux, MacOS, atd.). Přístroj pak předá kontrolu nas sebou samým nahranému operačnímu systému.

Zdroj: translate.goo­gle.cz/transla­te?prev=hp&hl=cs&js=y&u=­http://en.wiki­pedia.org/wiki/Bo­oting&sl=auto&tl=cs&his­tory_state0=

GangstaHelper

Bootování by se česky dalo přeložit jako zavádění, definice viz. uživatel Lukas

Lencis

Souhlasím jen doplním 😉

Bootování je procedura, která se provede pokaždé, když se počítač zapne, nebo když operační systém skončí svou práci, nebo když je stisknuto tlačítko reset. Jednoduše řečeno, bootování je zavádění (spouštění) operačního systému.

Bootování počítače se skládá z následujících fází:
Diagnostika hardware
Kontrola paměti
Inicializace vestavěného BIOSu
Inicializace doplňkových součástí hardware a jejich BIOSů
Nabootování operačního systému

Dandi

Amatérovi bych to vysvětlil jako proces zapnutí =)

Attack-design

instalovaní – zavedení operačního systému