Co je to blu ray film?

Nevim jaký je rozdíl mezi normálním dvd filmem a blu ray filmem ?

Odpovědi
inspektorcz

Na DVD je obraz uložen jako série snímků s rozlišením 720×576 bodů ve standardu PAL, resp. 720×480 bodů ve standardu NTSC, avšak na Blu-ray mohou být jednotlivé snímky filmu uloženy buď v rozlišení 1280×720 bodů nebo 1920×1080 bodů, standardy PAL a NTSC už zde nefigurují. Tyto video módy se označují jako 720p a 1080i/p. Rozlišení se označuje jako HD (high definition)

Zatímco na DVD je standardem šestikanálový zvuk (5.1), Blu-ray nabízí kanálů až osm (7.1), umožňuje použití bezeztrátového formátu PCM a také speciálně pro účely Blu-ray vylepšených kompresních formátů Dolby Digital Plus, Dolby TrueHD a DTS-HD. Pro sedmikanálový zvuk a zejména plné využití Dolby TrueHD a DTS-HD je zapotřebí samozřejmě i příslušně vybavený receiver a sada reproduktorů.