Avatar uživatele
led

Čo je to „blbost na tejto stránke“?

Dosť ma zarážajú poznámky typu: čítam len zaujímavé otázky, otázky s najväčším počtom odpovedi budú zaujímavé, do blbosti nechodím…
Myslím, že každý tu má svoj názor a vie povedať čo považuje za zaujímavé a čo za blbosť.
Preto sa pýtam, nech sa poučím, ako definovať blbosť na tejto stránke?
napríklad otázka
1 – „kde sa dotýka obzor (alebo dúha) Zeme?. Ak otázku položí dieťa, je zaujímavá, ak dospelý, je to blbosť?
2 – "čo varíte dnes na večeru?“ patrí do zaujímavej, či do blbosti. (Otázku dávam preto, že sa neviem rozhodnúť, čo navariť a hľadám návrhy, nie z blbosti.)
Preto sa ešte raz pýtam, nech sa poučím,
1 – ako definovať blbosť na tejto stránke?
2 – Nie je to osobný názor každého z nás?

PS.
ale som napísala blbú otázku, Nie? to bude kritikov!
Doplňuji:
Nechápem odpovede mimo diskusie, ktoré vlastne neodpovedajú na otázko ale diskutujú. Prosím o odpoveď na konkrétne otázky zopakujem:
1 – ako definovať blbosť na tejto stránke?
2 – Nie je to osobný názor každého z nás?
všetky ostatné príspevky patria do diskusie!

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: led

Zajímavá 17Pro koho je otázka zajímavá? annas, mosoj, vagra, manon, aramah, anonym, iceT, Andělé, johana 56, hanulka11, Drap, fcoop, Tom20, Damiana, briketka10, anonym, anonym před 4211 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
hanulka11

Odpoveď byla označena jako užitečná

led – podle těch poznámek jsem zjistila ,že dotyčná osoba odpovídá velmi kvalitně a neptá se nějaké blbosti – myslím, že trochu skromnosti a sebekritiky by jí neuškodilo
počkám si na vyjádření – co se dozvíme – jojojo obhajoba jistě bude .
Doplňuji:
Dr.Axle s tím kodexem jdi do háje – to co vy dva umíte- je akorát urážet a osočovat druhé

Upravil/a: hanulka11

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
bolak

To se nedá přesně říct, ale už jsem tu pár blbostí taky zahlíd, a dost mě to vytočilo! Říkal sem si, to je ale pěkná blbost, co si ten člověk o sobě vůbec myslí. A hned sem mu šel vynadat do intimní pošty, protože přes blbosti sem tady já.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?briketka10 Nahlásit


Avatar uživatele
Damiana

To, že je někdo hloupější než si dotyčný myslí neznamená, že on sám je chytrý. Všechno se dá vysvětlit – ale bohužel ne všem. Takže blbost na této stránce se definovat nedá. Jen agresivita, tupost a zloba. A na tu platí jen humor – který tu, naštěstí nechybí.
Humor je boj s lidskou hloupostí. V tomto boji nemůžeme nikdy vyhrát, ale nikdy v něm nesmíme ustat. Ovšem pozor na zmýlenou: ten, koho považujeme za blbce my, považuje za blbce nás. Jde o to nevyvraždit se. (Jan Werich)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Že by zase někdo neuměl číst anebo si jen nedokáže uvědomit jasné a explicitní formulace co je „nesmyslné a bezobsažné“?
Či jen pomýlení, k čemu je vlastně určena rubrika Aktuality?
(Neznalost? Hraná naivita? Popouzení? Provokace?)

„Uvádění v omyl a vkládání nesmyslů
Není povoleno záměrně vkládat neužitečné odpovědi, které mohou uživatele uvést v omyl. Není správné ani vkládat nesmyslné odpovědi a otázky, tyto budou provozovatelem smazány.
Poškozování ostatních
Není přípustné vkládat odkazy, které vedou na stránky obsahující viry, škodlivé programy, nebo které naruší provoz Odpovědi.cz
Buďte zodpovědní a nepokoušejte se vystupovat klamavě, připisovat si neoprávněné znalosti. Neposkytujte rady a odpovědi, které by mohly někoho poškodit. Nenavádějte k násilí nebo škodlivé činnosti.“
http://www.slovnik-synonym.cz/web­.php/hledat?typ_hle­dani=prefix&typ_hle­dani=prefix&ci­zi_slovo=nesmys­ln%FD

Zdroj: http://www.slovnik-synonym.cz/web­.php/hledat?typ_hle­dani=prefix&typ_hle­dani=prefix&ci­zi_slovo=bezob­sa%BEn%FD

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
johana 56

Pro mně osobně je blbost :
1.Nepodstatná,ne­potřebná věc,jinému ale může pomoci nebo posloužit.
2.Lidově řečeno nedostatek inteligence u jednce (míru tohoto nedostatku mi
nepřísluší hodnotit ).

před 4211 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

Johana 56,
škoda, že ste to nevložili do odpovede. Krásne vysvetlenie. Dávam palček aspoň sem.

před 4211 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
johana 56

led,
děkuji.Ctěla jsem ještě doplnit,že i při prosazování vlastního názoru mám dvě možnosti :
1.Respektovat a brát ohled na potřeby ostatních.
2.Okázale a kriticky odsuzovat s čím nesouhlasím.
I toto vlastně souvisí s tím,jak se k sobě chovat slušně a ohleduplně.Před­časně jsem klikla na odeslání..

před 4211 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Odpověď právě reaguje na dotaz za co je považována blbost. Proto je přímý odkaz, kde v paravidlech tomu říkají vkládání nesmyslných a bezobsažných otázek.
Citace je obecná, co všechno by se nemělo vkládat, nikde přece není ani zmínka zavdávající důvod ke vztahovačnosti na tazatele.
I nováčci, když si přečtou pravidla, tak dokáží posoudit co je asi nesmysl, tak nač zavádět nová zpochybňování a jakási subjektivní kritéria.
Proto jsou níže odkazy na významy obou pojmů.
Že by zase někdo neuměl číst anebo si jen nedokáže uvědomit jasné a explicitní formulace co je „nesmyslné a bezobsažné“?
Či jen pomýlení, k čemu je vlastně určena rubrika Aktuality?
(Neznalost? Hraná naivita? Popouzení? Provokace?)

„Uvádění v omyl a vkládání nesmyslů
Není povoleno záměrně vkládat neužitečné odpovědi, které mohou uživatele uvést v omyl. Není správné ani vkládat nesmyslné odpovědi a otázky, tyto budou provozovatelem smazány.
Poškozování ostatních
Není přípustné vkládat odkazy, které vedou na stránky obsahující viry, škodlivé programy, nebo které naruší provoz Odpovědi.cz
Buďte zodpovědní a nepokoušejte se vystupovat klamavě, připisovat si neoprávněné znalosti. Neposkytujte rady a odpovědi, které by mohly někoho poškodit. Nenavádějte k násilí nebo škodlivé činnosti.“
http://www.slovnik-synonym.cz
Zdroj: http://www.slovnik-synonym.cz/ web.php/hledat?typ_hle­dani=pre fix&typ_hleda­ni=prefix&cizi_sl ovo=bezobsa%BEn%FD
ad burak, zaměňuješ raklamní slogan za podmínky.
Po registraci přece musí každý odsouhlasit pravidla provozovatele.
Takže také nelze vkládat otázky rasistické, nezákonné, s komerčním obsahem a opakované a účelové.
Podobné téma se rozebíralo už před 3 roky, tak proč znovu rozpitvávat formulaci někoho v diskuzi? Neměla tato polemika zůstat v té inkriminované diskuzi?
viz předchozí názory:
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-neustale-klesa-kvalita-otazek-a-odpovedi
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/taky-by-se-vam-vic-odpovedi-libili-kdyby-se-tu-dali-pokladat-i-odvazne-otazky-a-nikdo-by-nic-nemazal
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/zachrani-majitele-tento-server
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/byli-byste-pro-nekompromisni-mazani-vsech-chatovacich-otazek-zde-nami-uzivateli
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-vam-tu-nejvice-vadi
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-je-zde-tolik-otazek-kdyz-nadpolovicni-vetsina-odpovedi-se-da-zjistit-obratem-za-pouziti-google
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-maji-zeny-radost-z-odpovedi-cz

před 4211 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

Dr.Axl, ako je u vás zvykom, opäť neodpovedáte na priamu otázku. Dala som vám 5 otázok a vaša odpoveď? krásna ukážka – veľa rečí o ničom.
som rada, že ste si poistil svoju odpoveď vložením do diskuzie,

před 4211 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

Dr.Axl,
„tak proč znovu rozpitvávat formulaci někoho v diskuzi“ ale predsa práve toto bežne robíte pri mnohých otázkach.

před 4211 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

tývogo, vidíš to velebnosti? mám 14 falešných palců.. :) kdo by to byl čekal..

před 4211 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
barnajka

16… tý vogo :)

před 4194 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

nekdo ma 14 falesnejch .. nekdo 2 prave ( zatim 2 ) … … a jestli jsou ty jejich fakt prave, tak si do mesice necham zmenit pohlavi ! -iv-

před 4211 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

teď sem ti chtěl hodit odkaz na znělku „On je žena“ ale na youtube sem to nenašel, tak ti bude muset stačit medicopter 117 > http://www.you­tube.com/watch?v=2cbdcHOC-fM

před 4211 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

takova " blbost " ten odkaz .. ale jsem podobna jednomu tomu pilotovi .. s tim mikrofonem v puse ..

před 4211 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

ne, tak tady máš on je žena > http://www.spor­tovci.cz/atle­tika/fibingero­va-helena/

před 4211 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

jee , bolak .. a ted se bojim o nasi led, aby nedostala za tech 16 falesnych hvezdicek IBAN … ja uz ho mam ( v bance ) … -iv-

před 4211 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

  • iv- asi si budem musieť prestať dávať tie „falošné hviezdičky“, keď už ste ma prezradili :(

ale, tie mená pri nich… kto ich tam dopisoval? Há??

před 4211 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

Dr.Axl,
váš diskuzný príspevok ste asi omylom vložili do odpovedí, miesto do diskusie. ako zástanca kódexu, že neodpovedanie na otázku kritickým príspevkom patrí do diskusie, pokiaľ sa týka témy.
Váš príspevok sa ale ani zďaleka témy nedotýka, preto vám doporučujem aby ste si ho ako závadný v zmysle kódexu odstránili.
Nabudúce odpovedajte na otázku v zmysle kódexu a nezaoberajte sa pýtajúcim. Ak by táto otázka bola anonýmna, tiež by ste písali takto?
Otázky priamo na vás, prosím o odpoveď.
1 – V čom je:„Uvádění v omyl a vkládání nesmyslů“ v tejto otázke?
2 – V čom je tu „Poškozování ostatních“?
3 – „Není přípustné vkládat odkazy, které vedou na stránky obsahující viry, škodlivé programy, nebo které naruší provoz Odpovědi.cz“ – vy tu niečo také v otázke vidíte?
4 – „Buďte zodpovědní a nepokoušejte se vystupovat klamavě, připisovat si neoprávněné znalosti. Neposkytujte rady a odpovědi, které by mohly někoho poškodit. Nenavádějte k násilí nebo škodlivé činnosti.“ – Tvrdíte že klamem, pripisujem si neoprávnené znalosti, navádzam k násiliu alebo škodlivej činnosti?
5 – nechcete sa radšej ospravedlniť?

před 4211 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

omlouvám se že jsem prvně tuto otázku nepochopila a tudíž jsem svou odpověd smazala,definovat blbost neumím,ale jak už jsem uvedla dříve pokud zadám tuto stránku do google tak se mi objeví odkaz se zněním „odpovědi na každou otázku“,není tam nikde uvedeno odpovědi pouze na chytré otázky

před 4211 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

Nemáte sa prečo ospravedlňovať, je to vaše rozhodnutie.
Ale presne o to mi ide:
„odpovědi na každou otázku“,není tam nikde uvedeno odpovědi pouze na chytré otázky.
A nikde sa nehovorí o kritizovaní pýtajúceho sa, čo sa tu v poslednej dobe stáva až pričasto.

před 4211 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

pravidla jsou sice od toho aby nevznikal chaos,ale co mám dělat když pokaždé hned při první větě usnu

před 4211 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

já bych jen chtěl dodat, že už jsem si kodex jednou přečet, a je to teda hroznej brak, to vám řeknu

vyjít to knižně, pes by po tom neštěknul

před 4211 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Andělé

😁))))))

před 4211 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Sůwa

Jsem ta „potrefená ovce“, protože fakt čtu nejprve otázky s největším počtem odpovědí. Je tam větší možnost konfrontace mezi názory a za blbost to nepovažuji. Je to ale pouze můj názor a nikomu ho nevnucuji…

před 4211 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Led, nemyslím si, že Tebe bude někdo napadat za předpojatost, nebo nesmyslnost Tvé otázky. Odpověděla sis ale sama – každý má jiné nazírání a proto hodnotí i otázky a odpovědi dle svých měřítek. Co se může zdát mně blbostí, to může jinému připadat jako vyvrcholení tvůrčího génia a opačně. Takže jednoznačně se to určit nedá. Aby byly dány nějaké meze pro vymezení zbytečností a hloupostí, proto tu funguje většinou tolik odsuzovaný kodex a pravidla. Ty si snad myslíš, že se nerada bavím? Naopak, humor a smích mám zatraceně moc ráda a ráda se směju, hlavně když je k tomu důvod. Jenže většinu toho tu napsal Dr.Axl. Kdy už dojde i někomu dalšímu, že kodex tu není „pro srandu králíkům“ a že chtít to, aby se podle něj šlapalo, je právě o tom, aby se nám tu lépe fungovalo a dýchalo? Pokud budeš hrát „Člověče nezlob se“ bez pravidel, tak to bude katastrofa. Pravidla jsou dána právě proto, aby to katastrofa nebyla. Nedá se zabránit tomu, abychom byli každý jiný, dá se ale předejít zbytečným třenicím, šarvátkám a urážení.

před 4211 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

ad ocko,
„Led, nemyslím si, že Tebe…“ nemám vo zvyku si s každým tykať ani na internete.
Neodpovedala som si sama, pretože ako správne píšete, každý máme svoje kritériá, prečo teda odsudzujete niekoho za jeho otázku, či odpoveď pojmom, voľne povedané, ´to je blbosť´ (prejdite si spätne svoje príspevky na blbé otázky…). Je to váš názor, neberiem vám ho. Ja mám tak isto svoj názor:
Žiadna otázka nie je blbá, len ukazuje znalosti a charakter pýtajúceho. Ak ma zaujíma odpoviem na ňu, ale nekritizujem spôsob položenia, gramatiku, či slovosled otázky.
Ja sa tiež rada bavím, ale žiaľ, ale na urážlivokritických príspevkoch nevidím nič zábavného.
súhlasím že „Nedá se zabránit tomu, abychom byli každý jiný, dá se ale předejít zbytečným třenicím, šarvátkám a urážení.“ Preto končím slovami Juraja Kukuru „nech brouka žít…“

před 4211 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Drap

Ta část o hraní podle pravidel je obzvláště výstižná

před 4211 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

… me by taky zajimalo, jaka by nastala katastrofa, kdybych nehrala clovece podle pravidel … ja je podle pravidel nikdy nehrala a zadna katastrofa zatim nenastala .. my se vyhazujeme i z toho policka u domecku a nekdy i z domecku ! :)
:)) zatim na nas zadnej meteorit ale nespad …

pavlacova drbna .. -iv-

před 4211 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
hanulka11

Drape, to víš máme na to jiný pohled a neumíme hrát podle pravidel a věci tak okecat – v tom jsme moc pozadu ---ale ani bych to umět nechtěla – takové pokrytectví fuj.....

před 4211 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

hanulko, precetla jsme si ted jeji vetu po vete a pomalu .. pro me je kazda z nich blbosti … blbost urcit pry nejde .. zaroven chce ale vymezit zbytecnosti a hlouposti … , pak jsme asi kralici, kdyz nedodrzujeme pry kodex … to schvaluje Dr. jak to hezky napsal a nakonec to tu pry spatne funguje a spatne se nam tu dycha .. .. ? komu .. ? me se tu dycha hezky .. pravdu ale trochu ma .. jeste ze pc nesmrdi … -iv-

před 4211 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Andělé

🙂

před 4211 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
briketka10

:D))

před 4211 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Drap

Pokud jsem si všiml, tak na těchto stránkách to dovedou naprosto přesně určit jen ti dva vyvolení, a několik jedinců se jim snaží přiblížit. My ostatní se buď musíme podřídit jejich neomylnému názoru, nebo trpět úrážky, osočování, neustálé opakování kodexu a probírat se tisíci odkazy již poněkolikáté vložených do odpovědí.

před 4211 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek