Kajdamajda

Co je to bimetal?Jak se používá????Kde ho mužeme využít?

Doplňuji:
Pro brillant: čtu knihu a tam se toto slovo objevilo,rodiče nejsou doma tak jsem šla seem se zeptat :) ne neí to domácí úkol

Nejlepší odpověď
annas

BImetal = dvojkov. Podrobnější vysvětlení a použití nabídla Wiki

Bimetal (dvojkov) je pásek ze dvou kovů o různých tepelných roztažnostech. Kovy jsou navzájem pevně spojeny (např. slisovány nebo spojeny plošným svarem). Při ohřívání nebo ochlazování dochází na různých stranách pásku k různému rozpínání kovů. To zapříčiní definovatelné prohnutí dvouvrstvého pásku. Vrstva kovu z materiálu s větší tepelnou roztažností se označuje jako aktivní a vrstva s menší tepelnou roztažností jako pasivní.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Bi­metal
Doplňuji:
Bimetal je využíván například v těchto zařízeních:

Elektromechanický termostat – reguluje teplotu například v žehličce, v místnosti, v akváriu, v boileru i mikrovlnné troubě
termostatický ventil – mechanické ovládání průtoku média v závislosti na teplotě (např. udržuje nastavenou teplotu vody ve sprše)
elektrický jistič – zahřeje se průchodem elektrického proudu a rozepne obvod při dlouhodobém mírném překračování jmenovité hodnoty proudu
tepelná elektrická pojistka – tvoří ji bimetalový kontakt umístěný např. do vinutí motoru, který odpojí a ochrání jej před poškozením přehřátím
teploměr – ohyb pásku je mechanicky převeden na pohyb ručičky přístroje
časovač – zahřívání průchozím proudem rozepne elektrický okruh, vychladnutí opět sepne; využívá se pro generování elektrických impulzů (např. v klasickém spínači směrových světel automobilu)
relé – bimetal je ohříván topným drátem nebo článkem a ovládá kontakt

Další odpovědi
hanulka11

stačí to zadat do vyhledavače a máš to
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Bi­metal

mosoj

Toto je také bimetal : http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/zajimavy-priklad-z-molekulove-fyziky

Nejčastější využití bimetalu je havarijní vypnutí při přehřátí nějakého zařízení.
Bimetal pásek sepři určité teplotě ohne do polohy ve které rozepne el. okruh. Nebo se jeho pohybu využije k regulaci . Hodně elektrických žehliček je vybaveno regulátorem teploty na bázi bimetalu.

brillant

Podle mě na řešení soutěží a domácích úkolů jsou jiné stránky. 6. třída – Teplota.