Břetislava

Co je to bezuhlíkový motor u pračky? V čem je jiný? Ja ký je lepší u pračky? Díky.

Nejlepší odpověď
Hlada

Je to asynchronní motor s kotvou nakrátko. Výhodou je, že kotva nemá komutátor, do kterého se přivádí proud uhlíky, které se opotřebovávají. Výměna uhlíků ale většinou není během životnosti pračky potřeba. Asynchronní motor bude mít složitější elektroniku řízení otáček. Myslím, že to bude mít výrobce vyřešené, takže z hlediska uživatele v tom nebude rozdíl. Osobně bych v případě poruchy raději vyměnil uhlíky, než desku elektroniky.