pata1

co je to barva ? prosim kratce necu z toho mam ale furt neco potrebuji

Nejlepší odpověď
tom004

Protože máš kategorii psi.tak je barva slengový výraz pro postřelené zvíře,které krvácí a zanechává za sebou krvavou stopu..

Další odpovědi
mosoj

Ujasni si co chceš vědět. Je rozdíl mezi barevným vnímáním ( souvisí to s očima a vlnovou délkou světelného záření) a barvou fyzicky ( je v každé plechovce a pastelce).
Zajisté ti jde o světelné vnímání. To ale není na stručnou odpověď zde!!!
Doplňuji:
Ano pravdu má zřejmě tom 004 a mi ostatní jsme zde, pro neschopnost tázajícího se srozumitelně zeptat, za blbce !!!!

beer

„Barva je vjem, který je vytvářen viditelným světlem dopadajícím na sítnici lidského oka.“
Ty nemáš Google ?
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Bar­va
Doplňuji:
V odkazu se proklikáš téměř ke všemu co s barvami souvisí, jenže jeden nesmí být línej ))

www

Lik z odkazu Beer:

Zdroj: cs.wikipedia.or­g/wiki/Barva_(roz­cestník)

arygnoc

farba (česky barva)

  • zrakový vnem vyvolaný viditeľnou časťou elektromagnetického žiarenia.
  • v poľovníctve krv zveri.
  • zvukové zafarbenie, timbre.
  • symbol príslušnosti k nejakému spoločenstvu (napr. podľa zástavy: hájiť národné, klubové farby – reprezentovať národ, klub)
  • karty s rovnakým označením (napr. zeleň, červeň).

viacej na http://heureka­.tym.sk/vys.php?vol­ba=1&book=f&vy­pis=1&dotaz=far­ba&pag=1 (napr farba zvuku, termometrická a iné)

Zdroj: http://heureka­.tym.sk/vys.php?vol­ba=1&book=f&vy­pis=1&dotaz=far­ba&pag=1

anonym

Informace o vlastnostech hmoty od které se světelná energie odráží

beer

Tom 004 – on asi žádnou jinou kategorii neumí použít )) 2 otázky související s barvou a obě ve psech..

tom004

Tak,to jsem měl kliku,že jsem si všiml jenom této. 🙂